Tanıtım

 

 

"Tanrı yarattığı kulunun uzun ömürlü olmasını isterse Datça Yarımadası'na bırakır”

                                                                                                                                                     Strabon

         Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Senatosunun teklifi, Yükseköğretim Genel Kurulunun 01.02.2002 tarihli kararı ile kurulan Yüksekokulumuz; 2006-2007 Eğitim-Öğretim Yılında Aşçılık, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları,Turizm ve Otel İşletmeciliği olmak üzere 3 program ve 98 öğrencisiyle Hayırsever   Kazım YILMAZ  tarafından yaptırılan ve 8 Aralık 2007 tarihinde Üniversitemize devredilen binada faaliyete geçmiştir.

Amaç
        Yüksekokulumuz programlarının genel amacı ; mesleki ve teknik eğitim bilgilerini teori ve uygulama bazında öğrenciye aktarmak , mevcut donanım ile mesleki deneyimi artmış ve girişim yeteneğine sahip ara insan gücü yetiştirmeyi amaçlayan, dört yarıyıllık eğitim-öğretim sürdüren bir Yüksek Öğretim Kurumudur.

Bölümler

Muhasebe ve Vergi Bölümü; Muhasebe ve Vergi Uygulamaları  Programından oluşmaktadır.

Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü; Aşçılık, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programlarından oluşmaktadır.

Ulaştırma Hizmetleri Bölümü: Marina İşletme Programından oluşmaktadır. 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılında faaliyete geçmiştir.

Yabancı Dil Hazırlık (İsteğe bağlı)

         Yüksekokulumuz Turizm ve Otel İşletmeciği Programı öğrencileri, kontenjan dahilinde Muğla Sıtkı Koçman Yabanci Diller Yüksekokulu'nda yabancı dil hazırlık programını almaktadırlar.

Laboratuarlar
        Yüksekokulumuz hizmet binasında; Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programına ait Bilgisayar Laboratuvarı, Aşçılık Programına ait Mutfak Teknik Derslik, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı için de Servis Teknik Derslik ve Kat Hizmetleri Uygulamalı Teknik Derslik bulunmaktadır.

Fiziki ve Sosyal İmkanlar

        Yüksekokulumuzda öğrencilerimiz için kafeterya ,seminer salonu,kütüphane ,basketbol ve voleybol sahası bulunmaktadır.

Staj
        Yüksekokulumuz Aşçılık, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Marina İşletme Programı öğrencileri 60 iş günü , Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı öğrencileri için ise 40 iş günü olarak tamamlamaktadırlar.

 

Personel-Öğrenci

Etkinlikler
Fotoğraf Albümü
Yukarı Çık